Po co stosuje się atest PZH?

Atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny) stosuje się do określenia produktów o neutralnym wpływie na środowisko i ludzkie zdrowie. Certyfikat jest wystawiony przez instytucję badawczą uprawnioną do oceny jakości produktu i jego wpływu na zdrowie, czyli Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

atest pzh co to jest?

Produkt, aby otrzymać taki certyfikat musi spełniać wszystkie określone normy i kryteria, dlatego wspomniana wcześniej instytucja poddaje go testom i badaniom. Nie tylko skład chemiczny, ale również jakość i właściwości mechaniczne produktu są dokładnie analizowane przed nadaniem atestu PZH.

Co to oznacza, że nasz piasek posiada atest PZH?

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Państwu produkt najwyższej klasy i jakości, szczególnie wtedy kiedy ma on kontakt ze skórą (piaskownica) lub wodą basenową (piasek do filtracji). Choć sam atest nie jest obowiązkowy to bardzo zależało nam na jego pozyskaniu, ponieważ w przypadku naszych produktów jest najlepszym dowodem wysokiej jakości i dbałości o najlepsze parametry produktu krańcowego.