Oferujemy piasek wysokiej jakości, który idealnie nadaje się do piaskowania trawników. Zdajemy sobie sprawę, że piękny i zadbany trawnik to marzenie każdego ogrodnika, specjalnie do tego celu przygotowaliśmy piasek o dwóch frakcjach:

  • 0,3 – 0,8 mm,
  • 0,5 – 1,2 mm.

Dzięki czemu nadaje się idealnie zarówno do ręcznego jak i maszynowego piaskowania trawnika. Nasz piasek kwarcowy możesz więc bez problemu stosować go zarówno na przydomowym trawniku, jak i dużej murawie.

Nasz piasek posiada min. 97% kwarcu, a zastosowany proces technologiczny pozwala uzyskać wysoką czystość i niską wilgotność <0,2%.

Nie czekaj, zapytaj o szczegóły!

Oferujemy transport własny piasku na terenie Wielkopolski! Istnieje również możliwość wysyłki paletowej lub w przypadku większej ilości (od 24 ton) w workach Big Bag.

Zamów telefonicznie
Jeśli preferujesz kontakt telefoniczny
Wyślij wiadomość
Gdy interesuje Cię dłuższa współpraca

Korzyści płynące z piaskowania trawnika

Piaskowanie trawnika wpływa pozytywnie na murawę, a konkretnie piasek kwarcowy pomaga w:

  • uzupełnieniu dziur powstałych w glebie spowodowanych procesem aeracji i wertykulacji.
  • poprawie przepuszczalności gleby, dzięki czemu skuteczniejsze staje się uzupełnienie niedoborów mineralnych dostarczanych wraz z nawozem,
  • ograniczeniu kiełkowania chwastów, jednocześnie jednak pomaga w ożywieniu systemów korzeniowych trawy i ich poprawnej stymulacji do wzrostu.
piaskowanie maszynowe trawnika

Ile potrzeba piasku kwarcowego na trawnik?

Średnio na każde 100m2 trawnika zużywa się ok 0,1 metra sześciennego. Ta ilość jednak ulega zwiększeniu, gdy trawnik został poddany procesowi aeracji albo wertykulacji, ponieważ wypełnia on otwory powstałe w glebie.

Zobacz nasz piasek do trawników